Ubytování v Penzionu Majorka

Historie penzionu

Rodinný Penzion Majorka, nově a stylově zrekonstruovaný secesní dům postavený Janem Husičkou v letech 1867–1872. Statek s konírnou býval ve své době nejkrásnějším domem v obci. Manželé Husičkovi měli dceru Marii, která se po I. světové válce provdala za Františka Koudelku, důstojníka rakouské armády, který se narodil v nedalekých Drahanovicích. Marie Koudelková Husičková, zvaná podle hodnosti svého manžela „Majorka“, byla sice ženou v domácnosti, nicméně emancipovanou. Ráda jezdila na koni a účastnila se automobilových závodů, kde ji přezdívali „Hraběnka“. Zemřela 27. 6. 1982 v Olomouci. V letech 1920–1935 byla v domě provozována pekárna a cukrárna.

Současnost

Dnes je z bývalého statku stylový penzion, který svým návštěvníkům nabízí ubytování v šestnácti pokojích s předsíní, ložnicí a vlastním sociálním zařízením /sprcha, toaleta, umyvadlo/ a po dohodě s možností přistýlky v každém pokoji . K vybavení každého pokoje patří i LCD TV, možnost připojení k internetu, telefon a lednička. Ke každému pokoji je rezervováno jedno parkovací stání uvnitř objektu penzionu. Pro náročné klienty je připraveno VIP apartmá Pekárna, vybavené stylovým nábytkem a americkými kamny, umístěné v samostatně stojícím objektu uvnitř vnitrobloku a disponující samostatným vchodem.
Dva pokoje jsou řešeny tak, aby nabídly bezbariérové ubytování pro vozíčkáře nebo invalidní osoby. V objektu penzionu je výtah.
VIP apartmán Pekárna

je umístěný v samostatném objektu nacházejícím se ve vnitro-bloku se samostatným vchodem, je proveden v prvorepublikovém stylu v nadstandardním vybavení. Apartmán má ložnici s manželskou postelí, prostorný obývací pokoj s jídelním stolem, sedací soupravou a kuchyňským koutem. K vybavení apartmánu dále patří koupelna, lednička, LCD televize, telefon, kachlová kamna a terasa s výhledem do ovocné zahrady.


V minulosti zde byla provozována pekárna a tak i v novodobé historii areálu nese jméno Pekárna více foto....


Prvorepublikový stylový pokoj

se nachází v druhém poschodí penzionu. Pokoj je vybaven stylovým nábytkem s manželskou postelí, kamny, sedací soupravou, koupelnou, LCD televizí, telefonem a ledničkou.

více foto....


Společné prostory

Všem hostům je k dispozici stylová společenská místnost s jídelnou, která nabízí pohodlné komorní posezení. V objektu penzionu se také nachází stylově zařízený prostor Pekárny (max. 30 osob) s funkční pecí vhodnou pro pečení masa, chleba, pizzy... Tu lze využívat jak pro firemní večírky, tak pro oslavy narozenin, rauty a jiné společenské akce. Pro školení, semináře či podobné účely nabízí Penzion Majorka vlastní školící místnost, která pojme max. 36 osob. Prostor je vybaven promítacím plátnem, WIFI, televizí s USB připojením a flipchartem.Stravování

Při pobytu v Penzionu Majorka nabízíme k výběru stravování v rozsahu polopenze nebo plné penze. Snídaně je podávána od 7,30 do 9,30 hodin formou bufetu přímo v Penzionu Majorka ve stylové společenské místnosti, opticky dělené na dvě části. Jedna slouží jako jídelna, kde se podávají snídaně formou švédských stolů, druhá pak pro příjemné posezení u stylových kamen. Oběd a večeře /výběr ze 2 menu/ se podávají v lázeňské restauraci areálu Lázní Slatinice. K jídlu je vždy podávána šťáva nebo vlažný čaj.Kontaktujte nás
Souhlasím se zpracováním osobních údajů